Badania wydolnościowe

Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu badań wydolnościowych z zastosowaniem ergospirometrii. Jest to jedyny bezpośredni pomiar wydolności wykorzystywany zarówno przez sportowców wyczynowych, amatorsko trenujących, jak i osoby odchudzającej się. Podczas badania określamy ilość tlenu i CO2, oraz przepływu powietrza, co pozwala na wyznaczenie zakresów pracy treningowej. Na podstawie wyników wyznaczamy VO2max, próg tlenowy i beztlenowy co pozwala nam na dokładne programowanie pracy treningowej. Dodatkowo określamy pojemność płuc i sprawność ich wykorzystania podczas wysiłku, zużycie energii, ilość spalania kwasów tłuszczowych i wiele innych wskaźników. Badanie nie polega na procentowym określaniu stref treningowych, ale na ich bezpośrednim pomiarze co daje dokładność określonych wyników i przekłada się na skuteczność późniejszej pracy treningowej.

Po każdym badaniu następuje omówienie uzyskanych wyników badań, a niejednokrotnie pojawiają się istotne sugestie dotyczące sposobu przeprowadzania treningu. Bardzo ważna jest również kontrola uzyskanych wyników przy powtórnych badaniach, mamy również możliwość zaobserwowania progresji rozwoju wydolności i wytrzymałości, oraz uzyskiwanych wyników.

Bardzo ważnym parametrem jest intensywność ćwiczenia przy której spalamy najwięcej tłuszczów. Jej określenie jest przydatne dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy nie ryzykując przeciążenia organizmu, jak również dla osób biegających na dystansie maratońskim i dłuższych, ponieważ taka intensywność zapewnia optymalne zużycie substratów energetycznych i minimalizuje ryzyko wystąpienia ściany.

W pracy wykorzystujemy nowoczesny analizator gazów charakteryzujący się wysoką dokładnością i rzetelnością uzyskiwanych wyników. Dodatkowo przy każdym badaniu wykonujemy profesjonalną analizę zawartości tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej w poszczególnych częściach naszego ciała.

Pomagają nam

Urzad Miasta Szczecin
Szczecin
CKS
LepszyProjekt
Prawobrzeże
Spondylus
Spondylus - Podologia
Water Planet
Aktywuj Siebie
Fit Test Laboratorium badań sportowców
Fizjoterapia na kółkach
Agencja reklamowa BESK